Діди »і« духи », як ЦСКА виграв перше армійське дербі в РФПЛ - новини ПФК ЦСКА - Статті

Старожил чемпіонату не став робити поблажок новачку і без питань виграв перше армійське дербі Москви і Біла Церква в РФПЛ.

Сумніваюся, що статус суперника мав скільки-небудь принципове значення для господарів і їхніх уболівальників. Це журналісти на такі нюанси увагу звертають, намагаючись розгледіти інтригу там, де нею часом і не пахне. Думаю, не сильно помилюся, припустивши, що футболісти ЦСКА сприймали хабаровчан як старанного, непоступливого, але все ж свідомо менш кваліфікованого противника, якого вони зобов'язані перемагати, так поувереннее.

Для кого гра на 3-й Піщаної точно носила особливий, ностальгічний підтекст, так це для командира далекосхідної армії. Олексій Поддубський майже всю ігроцкой життя віддав червоно-синім кольорами. «Служив» в рідному Біла Церква, в ЦСКА промайнув в історичному, першому чемпіонатеУкаіни. У легендарної перемоги над «Барселоною» участі не брав, але з десяток матчів внутрішньої ліги провів. Стало бути, такий-сякий слід в історії клубу залишив - як мінімум рядок в переліку армійців всіх часів. Природно, йому хотілося представити найкращу версію своєї команди столичній публіці. Не вийшло. ЦСКА не став робити поблажок противнику і буквально зім'яв гостей.

Розташовуй Гончаренко довшою і однорідної лавкою, він, можливо, вдався б у суботу до ширшої ротації. Незважаючи на комфортний рахунок, афінська гастроль посеред тижня забрала чимало сил у віце-чемпіоновУкаіни. Через брак двох рівноцінних складів - а у кого в РФПЛ вони сьогодні є? - тренер обмежився парою точкових змін: Ігнашевич і Натхо замість А. Березуцький і Вітіну. Бразилець вперше в сезоні присів на лавку, тоді як старійшина команди, навпаки, вперше після травми вийшов на поле.

Якщо залишити за дужками деталі тактичного характеру, неважко вгадати основний передматчевий посил Гончаренко до своїх бійців в роздягальні: постаратися вирішити всі питання якомога жвавіше - в ідеалі без образливих «поломок». Як мінімум з першим пунктом двоєдиної програми господарі впоралися бездоганно. На відкриття рахунку їм треба було всього чотири хвилини. Вернблум перехопив м'яч після панічного пасу назад Черевко, відіграв воротаря і передоручив право завершального удару Головіну. Останньому залишалося не схибити повз порожні ворота. Олександр прощати аутсайдера не став.

Якщо у хабаровчан і був більш-менш ефективний план протидії фавориту, то після стартового удару він провалився. Гості просто попливли і ще до перерви могли отримати з півдюжини м'ячів в свої ворота. Те, що пропустили всього один, не їхня заслуга - недоробка господарів.

Те, що не вдалося до перерви штатному нападаючому, здійснили центральні хавбеки. Дзагоєв в єдиноборстві з Едієв заробив пенальті, а Натхо його незворушно реалізував.

Нівелювати жахливе перевагу суперника в середній лінії Поддубський спробував екстреної заміною. З виходом в опорну зону досвідченого Баляйкін гості трохи вирівняли гру. Усвідомлене зниження господарями оборотів цього теж, напевно, сприяло. Резонів продовжувати рвати вудила у москвичів просто не залишилося, і вони, немов по клацанню невидимого тумблера, переключилися на енергозберігаючий режим.

Небажання Гончаренко задовольнятися досягнутим проявилося в заміні Чалова на свіжого форварда Жамалетдінова. За хвилину в Каспійську Тимуру важко було втамувати ігровий голод. Тут він отримав в своє розпорядження більше півгодини - і, природно, постарався, щоб максимально ефективно ними розпорядитися. І адже був, був у 75-го номера шанс відзначитися, та який! Після його, здавалося б, вірного удару під м'яч недоречно підвернувся Фернандес.

Парою неприємних подач від кута поля спантеличив Криворучко Вітіну, який замінив Дзагоєва. Воротар з труднощами, але впорався. У Кучаева часу на демонстрацію своїх талантів було зовсім мало, але і він в настанні дещо створив. Після прориву Костянтина лівим краєм і якісного прострілу захиснику довелося ПЛАСТАЛ в підкаті, щоб випередити Жамалетдінова.

Тайм на нуль - це, мабуть, максимум, на який в своєму нинішньому стані здатний проти фаворитів «СКА-Хабаровськ». Проти «Зеніту» йому вдався перший, проти ЦСКА - другий. Ось тільки очок у дебютанта ліги як не було, так і немає. 0: 2 там, 0: 2 - тут.